Vedec zaznamenáva dáta do zošita.
top-left-curve

Dedičstvo

Dedičstvo

ZENDIUM – NOVÝ SPÔSOB
OCHRANY

Zubná pasta Zendium* je špeciálne
navrhnutá, aby chránila zuby a ďasná
posilňovaním prirodzenej
obranyschopnosti ústnej dutiny pomocou
starostlivo vyváženej zmesi enzýmov a
proteínov. Zubná pasta Zendium pôsobí v
harmónii s prirodzenými antimikrobiálnymi
obrannými systémami v ústach, aby tak
pomohla zlepšiť celkový zdravotný stav
ústnej dutiny. Má príjemné zloženie, ktoré
mäkkým tkanivám úst poskytuje
jemnú ochranu.*obsahuje fluorid v koncentrácii 1450 ppm.

Zubná pasta Zendium Complete Protection

PRELOMOVÝ OBJAV

Zendium je objavom mikrobiológa Henka Hoogendoorna, ktorý skúmal pozoruhodnú prirodzenú obranyschopnosť slín pred infekciami a chorobami. Preukázal, ako enzymatické reakcie vedú ku vzniku prirodzených antibakteriálnych zložiek, ktoré chránia proti streptokokom v zubnom povlaku.1

line5-11
dizajn vlajky

NÁJDENIE OPTIMÁLNEJ ROVNOVÁHY

Dr. Hoogendoorn predpokladal, že zubná pasta obsahujúca správnu kombináciu enzýmov a proteínov by mohla podporovať prirodzenú obranyschopnosť v ústach proti baktériám. V nadchádzajúcich rokoch Dr. Hoogendoorn skúmal potenciál rôznych kombinácií enzýmov a proteínov v zubnej paste.2,3 Zloženie sa upresňovalo a testovalo, až kým nenašiel optimálnu rovnováhu: prelomová zubná pasta bola nazvaná Zendium podľa gréckeho názvu pre enzýmy.

line5-21
Testovacie skúmavky s enzýmami a proteínmi

ZENDIUM – VEDÚCA A ODPORÚČANÁ ZNAČKA

Zendium má dlhodobo uznávanú tradíciu vo všetkých severských krajinách. Od uvedenia na trh v roku 1976, čiže už 35 rokov, sa o produktoch Zendium publikujú výsledky výskumov a skúseností zubných lekárov a pacientov. Zendium sa stala jednou z najviac odporúčaných značiek v oblasti starostlivosti o ústnu hygienu v celej Škandinávii.4

line5-3
mapa Škandinávie

POUŽITÁ LITERATÚRA

 

  1. Hoogendoorn H, et al. Hypothiocyanite ion; the inhibitor formed by the system lactoperoxidase-thiocyanate-hydrogen peroxide.
    Caries Res 1977; 11:77–84.
  2. Rotgans J, et al. The effect of toothbrushing with toothpaste containing amyloglucosidase and glucose oxidase on plaque accumulation on teeth.
    Caries Res 1977: 11:123–124.
  3. Rotgans J & Hoogendoorn H. The effect of toothbrushing with a toothpaste containing amyloglucosidase and glucose oxidase on plaque accumulation and gingivitis. Caries Res 1979; 13:144–149.
  4. Údaje v spise Unilever.